Regulamin

§1 - OGÓLNE

 1. Regulamin sklepu elana2.pl należący do firmy:

P.W.ELANA2 Józef Holchauzer,

z siedzibą przy ul. Bohaterów Warszawy 21, 70-382 Szczecin,

NIP: 851-020-24-22, REGON: 810052027

 1. Transakcje kupna-sprzedaży odbywają się w formie umowy zawieranej na odległość za pomocą serwisu internetowego http://elana2.pl, pomiędzy zamawiającym - zwanym dalej Klientem, a sklepem internetowym elana2.pl, zwanym dalej Sprzedającym.

 2. Serwis internetowy Sprzedającego funkcjonuje pod adresami http://sklep.elana2.pl oraz http://elana2.pl

§2 - REJESTRACJA

 1. Firma P.W.ELANA2  umożliwia Klientom rejestrację w serwisie elana2.pl.

 2. Rejestracja ułatwia zawieranie transakcji bez konieczności podawania danych do dostawy przy każdej transakcji oraz zwalnia Klienta z konieczności potwierdzania złożonych zamówień.

 3. Rejestracja jest równoznaczna z podaniem danych niezbędnych do wysyłki oraz jednorazowym potwierdzeniem faktu rejestracji poprzez kliknięcie linku zawartego w otrzymanym mailu rejestracyjnym.

 4. Rejestracja Klienta umożliwia otrzymywanie wiadomości od elana2.pl (opcjonalnie) oraz umożliwia otrzymywanie rabatów ustalonych indywidualnie przez sklep elana2.pl.

 5. Dane Klientów otrzymane zarówno w procesie rejestracji oraz składania zamówienia są prawnie chronione.

 6. P.W.ELANA2 Józef Holchauzer nie sprzedaje i nie udostępnia danych personalnych i adresowych osobom trzecim.

 7. P.W.ELANA2 Józef Holchauzer zastrzega sobie prawo do wysyłania informacji związanych z zamówieniami na elana2.pl.

§3 - ZAMÓWIENIA

 1. Zamówienia przyjmowane są przez cały czas pracy serwisu internetowego elana2.pl poprzez koszyk lub formularz kontaktowy umieszczony na stronie sklepu.

 2. Do realizacji zamówienia koniecznie jest:
  - wskazanie zamawianych produktów i ilości;
  - podanie danych potrzebnych do dostawy – wg pól formularza zamówienia;
  - wskazanie preferowanej formy płatności i dostawy;

 3. W przypadku podania nieprawdziwych, niepełnych lub błędnych danych i braku możliwości kontaktu z Klientem, Sprzedający zastrzega sobie możliwość odstąpienia od realizacji zamówienia.

 4. W przypadku niedostępności produktów lub problemów z realizacją zamówienia Sprzedający skontaktuje się z Klientem w sprawie ustalenia sposobu i czasu realizacji zamówienia lub ewentualnego odstąpienia od realizacji zamówienia.

 5. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu, lub wycofać je do momentu jego wysłania. Wprowadzanie zmian lub wycofanie jest możliwe poprzez:
  - dodanie dodatkowych warunków i uwag w polu "Uwagi" na formularzu zamówienia
  - kontakt e-mail pod adresem kontakt@elana2.pl,
  - kontakt telefoniczny pod numerem  91 485 01 06.

§4  - PŁATNOŚĆ

 1. Wszystkie ceny towarów podawane są w PLN i zawierają podatek VAT.

 2. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:
  - płatność przy odbiorze - należność pobiera pracownik firmy dostarczającej przesyłkę
  - płatność przelewem bankowym bezpośrednio na konto sklepu. Nr konta elana2.pl:
  BANK PEKAO S.A. II O/Szczecin
  93 1240 3927 1111 0000 4100 0403

 3. Do każdego zamówienia doliczany jest koszt dostawy przesyłką zgodny z cennikiem firmy dostarczającej wraz z podatkiem VAT.

§5 - DOSTAWA

 1. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem są Państwo informowani o stanie zamówienia i mogą podejmować decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania)

 2. Przewidywany czas dostawy:

 • Przesyłki POCZTOWEJ to 2 – 5 dni roboczych od momentu wysłania.

 • Przesyłki KURIERSKIEJ to 1 – 2 dni robocze od momentu wysłania (95% paczek dociera w przeciągu 24h).

 1. Wysyłka zamówionych towarów następuje:
  - w przypadku zamówień płatnych przy odbiorze (pobranie) - po otrzymaniu przez sklep potwierdzenia zamówienia, w dni robocze, maksymalnie w przeciągu 48 godzin od skompletowania zamówienia, w większości przypadków w przeciągu 24 godzin.
  - w przypadku zamówień płatnych przelewem – po otrzymaniu płatności – zaksięgowaniu środków na koncie  elana2.pl, w dni robocze, maksymalnie w przeciągu 48 godzin od skompletowania zamówienia, w większości przypadków w przeciągu 24 godzin.

 2. Koszt przesyłki jest uzależniony od wagi całego zamówienia oraz wybranej formy płatności i dostawy. Informacja o koszcie wysyłki jest dostępna w trakcie dokonywania zamówienia na formularzu zawierającym zestawienie zamówionych towarów.

§6 - ZWROTY

 1. Zgodnie z Ustawą "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" klient może zrezygnować z towaru kupionego w sklepie elana2.pl bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki.

 2. Zwrot jest możliwy, gdy towar nie był używany, ani nie został w żaden sposób zniszczony. Zwracany towar należy odsyłać razem z otrzymanym paragonem oraz oświadczeniem o rezygnacji z umowy zawartej na odległość.

 3. Sklep elana2.pl nie przyjmuje przesyłek wysłanych za pobraniem.

 4. Zwrot należnej kwoty równej cenie towaru nastąpi w ciągu 14 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta.

 5. Jeżeli po otrzymaniu towaru Klient znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia, powinien skontaktować się ze sklepem przed wysyłką towaru. Następnie odesłać go na adres:

P.W.ELANA2 - MAGAZYN

ul. Santocka 48-49

71-083 Szczecin

W przypadku zwrotu lub reklamacji z winy sklepu, zwracamy najniższy koszt wysyłki dostępny dla danego asortymentu.

§7 – PRAWA AUTORSKIE

 1. Wszelkie prawa autorskie do fotografii i informacji prezentowanych na stronie elana2.pl należą do P.W.ELANA2.

 2. Kopiowanie, publikowanie, rozpowszechnianie części lub całości informacji oraz fotografii zawartych na stronie sklepu elana2.pl jest zabronione bez zgody P.W.ELANA2. Złamanie przepisów o ochronie praw autorskich i praw pokrewnych może narazić na odpowiedzialność prawną.